Hradec Králové – Komise rozhodčích a delegátů Královéhradeckého KFS, za podpory Krajského úřadu, s Komisí rozhodčích a delegátů Okresního fotbalového svazu Hradec Králové, uspořádaly 17. června 2021 na útulném hřišti Sokola Třebeš praktický seminář rozhodčích OFS Hradec Králové.   


   Průběh včetně lektorské činnosti měl na starosti tým školitelů z Rychnova nad Kněžnou, a to jednotlivě Jan Dušek, Miroslav Martínek, Pavel Matula a ostatní členové, jejichž činnost byla zaměřena na přípravnou a technickou stránku praktického semináře. Tento seminář byl zaměřen na rozvoj rozhodčích z pohledu osobnosti, správné signalizace, pohybu a pozičního postavení asistenta rozhodčího, správného posuzování herních situací z hlediska porušení pravidla 11 (ofsajd), a to za podpory kamerového systému, jehož záznam byl připraven k okamžitému rozboru na připraveném televizoru. Tento způsob okamžité zpětné vazby je z hlediska progresu rozhodčích velmi účinným cvičením přibližující reálně vzniklé situace při fotbalovém utkání. Poděkování patří všem výše uvedeným, a to včetně rozhodčích, kteří svým proaktivním přístupem přistoupili k této skvělé vzdělávací akci.

   Akce určitě všechny přítomné obohatila v praxi rozhodčího přímo na fotbalovém hřišti, a tak jistě bude mít další pokračování.

Za celou KRD OFS Hradec Králové

Lukáš Vojtěch

Fotografie z akce pořídil Ondřej Litera: