Popiska fotografie: Na snímku zleva předseda Komise rozhodčích a delegátů OFS Hradec Králové Lukáš Vojtěch, oslavenec Vilém Novák a rozhodčí FIFA Pavel Orel při halovém Okresním přeboru mládeže ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem.  

Hradec Králové – V těchto dnech slaví významné životní jubileum 70 let Vilém Novák (nar. 17. 5. 1951), dlouholetý fotbalový funkcionář, rozhodčí a delegát svazu.

   Rozhodčím OFS Hradec Králové je od roku 1970 dosud, tedy neuvěřitelných 51 let. V období 1976 až 1994 řídil soutěže Východočeského krajského fotbalového svazu. Znám je též jako delegát Královéhradeckého krajského fotbalového svazu, zde působí již od roku 1994. Neméně významná je jeho funkcionářská činnost a patří k nejdéle působícím na Královéhradecku i celém kraji. V období let 1978 až 1989 byl členem sportovně technické komise OFS Hradec Králové. Ještě pozoruhodnější je jeho činnost člena komise rozhodčích a delegátů OFS Hradec Králové, kde je nepřetržitě členem již od roku 1976. Za uplynulých 45 let, kdy spolupracoval s mnoha předsedy KR, včetně ligových sudích, například s Karlem Grulichem či Pavlem Orlem, mu patří určitě velké uznání.      

   Do dalších let mu přejeme zejména pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost a radost na zelených trávnících i mimo ně. Ke gratulantům se připojuje i Okresní fotbalový svaz Hradec Králové.

Text a foto: Lubomír Douděra