Foto: Jan Tauber FAČR
Fotbalová asociace České republiky v úterý 7. října ocenila osobnosti, které se zasloužily o rozvoj českého fotbalu. Z Okresnho fotbalového svazu Hradec Králové zde ocenění převzal František Dejnožka.
„Ceny Dr. Václava Jíry pro mě osobně představují jednu z nejhezčích tradic našeho fotbalu. Jsou výrazem úcty a poděkování lidem, kteří do něj vkládají celé své srdce, čas i energii. Každý z oceněných má za sebou příběh naplněný láskou ke hře, která spojuje generace. Je mi ctí, že jsem jim mohl osobně poděkovat za vše, co pro fotbal dělají, a že jsem mohl být součástí tak výjimečného setkání,“ uvedl předseda FAČR David Trunda, který se, stejně jako další členové Výkonného výboru FAČR, předávání zúčastnil.
František Dejnožka počátkem letošního roku oslavil významné životní jubileum 70 let.
S fotbalem začínal ve Spartaku Hradec Králové, kde prošel mládežnickými kategoriemi. Fotbalové základy získal u trenérů Silbernágla, France a tehdy začínajícího Ladislava Škorpila, známé trenérské legendy. Dalších 25 let fotbalu bylo spjato s Novým Hradcem Králové. Po znovuobnovení fotbalového klubu ve Vysoké nad Labem se angažuje jako člen výboru FK Vysoká n. L. a působí zde dodnes. Současně vykonával dvě volební období funkci předsedy revizní komise Okresního fotbalového svazu Hradec Králové.
Povolání lesník a dřevař je současně jeho koníčkem. V hájovně, kde vyrůstal, žije dodnes. Je považován za znalce moravských vín a českého humoru.
Od OFS Hradec Králové převzal ocenění Hradecká fotbalová osobnost v roce 2016, v roce 2022 obdržel od Královéhradeckého krajského fotbalového svazu Cenu Jana Modřického.
František Dejnožka a fotbal to jsou doslova spojité nádoby.

Lubomír Douděra, sekretář OFS Hradec Králové