Vysoká nad Labem – Ve zdejší útulné sportovní hale 9. března 2019 uspořádal Okresní fotbalový svaz Hradec Králové zimní přebor OFS minipřípravek. Klání nejmladších adeptů fotbalu se zúčastnilo deset týmů a celkem na 100 chlapců ročníku 2012 a mladší, mezi nimi i řada dívek.   

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým s časem 1 x 15 minut bez tabulek s tím, že se pouze evidovaly odehrané zápasy. Celkem tak na 250 diváků vidělo 20 utkání a řadu neopakovatelných fotbalových akcí. Hrálo se v rozestavení 1 + 4 s hokejovým střídáním a specifickou úpravou pravidel bez autů, takže hra byla minimálně přerušovaná. Jednotlivé duely před zaplněnými ochozy řídili mladí rozhodčí OFS Hradec Králové Tomáš Česák a Zenoviy Skyba. Přípravu a průběh akce zajistil OFS Hradec Králové, ceny jednotlivým týmům, medaile a sladkosti pro všechny nejmladší adepty fotbalu, předávali předseda předseda STK OFS Hradec Králové Marcel Tuček a Otakar Rejfek, Grassroots trenér mládeže OFS Hradec.   

 A ještě přehled 10 celků, které se na turnaji představily: FK Vysoká n. L., Slavia Hradec, Sokol Malšova Lhota, FC Nový Hradec, Fotbalová školička FC Hradec černobílí a zelení, Sokol Stěžery, RMSK Cidlina Nový Bydžov, Sokol Hořiněves a SK Smiřice.  

 Všem účastníkům se akce líbila a již nyní se těší na další obdobná setkání v hale či na venkovních hřištích v průběhu jara. 

Odkaz fotogalerie:

https://doudera.rajce.idnes.cz/Prebor_OFS_Hradec_minipripravky_SH_Vysoka_n._L._9._3._2019_Foto_Lubomir_Doudera

Lubomír Douděra