Seminář trenérů fotbalu zaměřený
na trénink přihrávek v kategorii žáků

Hradec Králové/ Trenérsko – metodická komise OFS Hradec Králové pořádá v pondělí 21. května 2018 od 17 hodin v areálu FC Slávia Hradec Králové v Orlické kotlině zdarma seminář pro trenéry fotbalu Královéhradeckého kraje, který je v okrese Hradec Králové rovněž možnou součástí doškolení trenérů fotbalu licence C.
Od soutěžního ročníku 2013 – 14 jsou pořádány tyto semináře vždy se stejným zaměřením pro různé věkové kategorie (muži, dorost, žáci). Náplní tréninkových jednotek v letech 2013 – 16 byl nácvik či rozvoj pohybových schopností (vytrvalost, síla, rychlost) a od soutěžního ročníku 2016 – 17 se řeší rozvoj fotbalových dovedností. Těmi jsou herní činnosti jednotlivce útočné a obranné a činnosti brankáře. První útočnou HČJ, na kterou byl trénink zaměřen, byl v loňském soutěžním ročníku výběr místa a v tomto období je to nácvik a rozvoj přihrávání míče. Tréninková jednotka s tímto zaměřením pro kategorii mužů proběhla v říjnu 2017 pod vedením trenéra Karla Krejčíka, který vede juniorské mužstvo FC Hradec Králové. Ukázkový trénink pro kategorii dorostu se uskutečnil počátkem dubna pod vedením trenéra Tomáše Ibrmajera a týmu U16 FC Hradec a ten nynější předvede žákovský tým U12 stejného klubu, vedený trenérem Petrem Blažkem.
Přihlášky zasílejte na sekretáře Okresního fotbalového svazu Hradec Králové Lubomíra Douděru do 18. května 2018 na e-mailovou adresu lubomir.doudera@tiscali.cz

Vojtěch Dlabáček