GIST pohár OFS Hradec dospělí

Finále si zahrají Lovčice a Malšova Lhota

Hradec Králové – Semifinálové zápasy měl na programu GIST pohár OFS Hradec dospělých ročníku 2017/2018, kde oba účastníci CK Votrok 3. třídy překvapili přední celky JAKO Okresního přeboru. Lovčice nejtěsnější poměrem zdolaly Kosičky a duel Malšova Lhota vers. Lhota p. L. rozhodl až penaltový rozstřel pro šťastnější domácí.

Finále Lovčice – Malšova Lhota se bude hrát ve středu 16. května od 17.30 hodin na hřišti SCM Bavlna, v předzápase od 16.30 hodin nastoupí mladší přípravky obou finalistů.

Lovčice – Kosičky 1:0 (1:0). V zajímavém a dramatickém utkání předčili domácí zkušené hosty v bojovnosti a nasazení a postup do finále si doslova vydřeli. Vytvořili si více brankových příležitostí. V prvním poločase šli hráči Lovčic třikrát sami na brankáře hostů, ale ujala se až pohotová dorážka Martina Klza v posledních vteřinách poločasu a jak se ukázalo byla to branka rozhodující. Ve druhé půli se hosté snažili o vyrovnání, ale domácí měli z brejků řadu dalších možností. Na skóre se však již nic nezměnilo, a tak si fotbalisté Lovčic vychutnali zasloužené ovace svých diváků.
Fakta – branka: 45. Klzo, ŽK 2:2, 68 diváků, rozhodčí V. Koza.

Malšova Lhota – Lhota p. L. 1:1 (0:1) a PK 4:3. Vyrovnané utkání, na začátku byli lepší hosté a poté domácí hru vyrovnali. V závěru 1. půle šli hosté do vedení gólem z pokutového kopu. Po změně stran převzali iniciativu domácí a zaslouženě srovnali skóre na 1:1. Na konci zápasu pak tým Malšovy Lhoty neproměnil dvě tutovky, a tak o postupujícím rozhodl až penaltový rozstřel pro šťastnější domácí.
Fakta – branky: 58. Jakubec – 45. Hegr z pen., ŽK 1:0, 50 diváků, rozhodčí Kincl.

Lubomír Douděra