Seminář fotbalových trenérů zaměřený
na přihrávání míče v kategorii dorostu

Hradec Králové – Trenérsko metodická komise Okresního fotbalového svazu Hradec Králové uspořádala další seminář pro fotbalové trenéry regionu v tomto soutěžním ročníku.
První tři roky byly tréninky zaměřeny na rozvoj schopností – rychlost, sílu a vytrvalost a od loňského podzimu se tréninkový proces v jednotlivých kategoriích zabývá rozvojem dovedností, kterými jsou útočné a obranné činnosti jednotlivce včetně činností brankáře.
V ročníku 2016/2017 se trenéři zabývali nácvikem a rozvojem výběru místa, v tom současném je náplní přihrávání míče. Na podzim 2017 proběhla ukázková tréninková jednotka s tímto zaměřením pro kategorii mužů, ta nynější se týkala kategorie dorostu. Seminář proběhl na travnatém hřišti FC Slávia Hradec Králové. Tréninkovou jednotku vedli trenéři mládeže FC Hradec Králové Tomáš Ibrmajer a Martin Štěpán s dorosteneckým týmem U-16 tohoto klubu.
Ukázkové tréninkové jednotky se zúčastnilo 27 trenérů z těchto šestnácti klubů: TJ Sokol Malšova Lhota, Slavoj Skřivany, FC Olympia Hradec Králové, TJ Sokol Třebeš, FK Chlumec n. C., FC Nový Hradec Králové, TJ Slavoj Předměřice n. L., TJ Sokol Myštěves, TJ Rasošky, SK Třebechovice p. O., FK Jaroměř, TJ Sokol Velká Jesenice, TJ Sokol Stěžery, FC Slavia Hradec Králové, FC Hradec Králové a TJ Sokol Dohalice.
Předseda TMK OFS Hradec Králové Vojtěch Dlabáček přítomné přivítal, připomněl co je náplní tohoto semináře i to, že účast na těchto seminářích je v okrese Hradec Králové součástí doškolení trenérů fotbalu licence C. Trenér Tomáš Ibrmajer předal všem zúčastněným náplň tréninku v písemné podobě, po jeho skončení jednotlivá cvičení vysvětlil a ochotně odpovídal na dotazy účastníků semináře. Poslední seminář na toto téma, zaměřený na kategorii žáků, by měl proběhnout počátkem měsíce června.

Vojtěch Dlabáček a Lubomír Douděra