JAKO Okresní přebor

Hradec Králové – Úvodní jarní dějství soutěžního ročníku 2017/18 měl na programu JAKO Okresní fotbalový přebor dospělých Královéhradecka.

Ve třech sobotních zápasech vyhráli favorizovaní hosté. Myštěves vysoko zvítězila v Cerekvici, Kosičky si odvezly 3 body z Boharyně a Červeněves podlehla Slavii Hradec B. Čtyři nedělní duely přinesly výhru Lhoty p. L. nad Třebší B, Dohalice remizovaly s Probluzí, Stěžery nastřílely půltucet gólů do sítě Chlumce B a body se dělily ve střetnutí rezervních týmů Kunčic a RMSK Cidlina Nový Bydžov.

Cerekvice – Myštěves 4:9 (1:4). V brankové přestřelce viděli přítomní 13 gólů, když se výrazně střelecky prosadili Šmíd a Vydarený. Zajímavý zápas, kde měla útočná fáze převahu nad obrannou, se zaslouženým vítězstvím hostů.

Branky: Bělina R. 2, Novotný, Bělina M. – Šmíd 4, Vydarený 3, Jelínek, Kraus, rozhodčí Kekelák.

Boharyně – Kosičky 0:4 (0:1). V deseti hrající domácí ještě do poločasu drželi naději, po změně stran hosté přidali 3 góly a zaslouženě ovládli sousedské derby.

Branky: 16. Schovanec, 48. Radan Koliáš, 61. J. Černý, 72. Martin Stránský, rozhodčí Kincl.

Červeněves – Slavia Hradec B 0:3 (0:1). Do černého se trefovali pouze hosté. Po úvodních šancích domácích, kteří nastřelili dvě tyče, se první poločas odehrával převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Těsně před jeho koncem se podařilo Mukařovskému vstřelit gól a do kabin se šlo za stavu 0:1. Hned z kraje druhé části se hostům po brankách Mukařovského a Hutly podařilo odskočit na 0:3. Zbytek zápasu si „sešívaní“ pohlídali a zaslouženě tak odvezli všechny tři body.

Branky: Mukařovský 2, Hutla, rozhodčí Šeba.

Lhota p. L. – Třebeš B 4:2 (1:1). Bojovné utkání rozhodla zlepšená hra domácích ve druhém poločase, kdy třemi brankami rozhodli o zaslouženém vítězství.

Branky: Pejchal, Halberštát, Kulič, Veverka – Rychtár, Školník, rozhodčí Vlachý.

Stěžery – Chlumec B 6:0 (3:0). Domácí se výrazně prosadili střelecky a připsali si výrazné vítězství, když si další čisté konto připsal nestárnoucí Mára Tomek. Stěžery potěšily početné publikum natěšené po dlouhé zimě. Góly padaly pravidelně, a tak si diváci zápas pěkně užili.

Branky: K. Vácha 2, Gabriel 2, Vejchoda, Soóky, rozhodčí Skyba.

Dohalice – Probluz 1:1 (0:1). Utkání bylo ovlivněno silným větrem, který oba týmy využily ke vstřelení branky, takže se zrodila remíza.

Branky: 85. Taichman – 24. Klouček, rozhodčí V. Koza.

Kunčice B – RMSK Cidlina N. Bydžov B 3:3 (1:3). Hosté vedli v poločase o dva góly, po změně stran domácí vyrovnali a i přes řadu šancí se body nakonec dělily. Spravedlivá remíza, ovšem kdyby hosté rozhodli o osudu utkání v prvním poločase, nikdo by se nedivil. Po změně stran se rezerva Nového Bydžova začala bát, čehož soupeř využil a tak střetnutí skončilo dělbou bodů.

Branky: Zákravský 2, Rakitskyy – Pavel Průcha, Soumar, Špaček, rozhodčí Částka.

CK VOTROK III. TŘÍDA

Hradec Králové – Úvodní jarní dějství soutěžního ročníku 2017/18 bylo na programu v CK Votrok III. třídě fotbalistů Královéhradecka.

Ohnišťany – Vysoká B 1:1 (0:0). Hosté vyrovnali 10 minut před koncem, a tak si odvezli bod. Branky: 63. P. Šoltys – 80. Hovorka, rozhodčí Liebisch.

Neděliště – Nový Hradec B 3:1 (2:0). V utkání sousedů v tabulce dominovali domácí. Branky: Shejbal 2, Pikola – Romportl, rozhodčí Štancl.

Malšova Lhota – Starý Bydžov 7:1 (2:0). Výrazné vítězství domácích se zrodilo po změně stran. Branky: Koblížek 3, P. Jezdinský 2, Kekelák, Musil – Bužik, rozhodčí Doubrava.

Lužec – Prasek 0:4 (0:2). Hrálo se pod taktovkou hostů, kteří se prosadili i střelecky. Branky: Staněk 2, Brett, Herzog, rozhodčí Stránský.

Kosičky B – Lok. Hradec B 2:0 (0:0). Dva slepené góly ve 2. poločase rozhodly o výhře domácích. Branky: 55. Schovanec, 57. Dašek, rozhodčí Olah.

Roudnice B – Syrovátka 2:0 (1:0). Za domácí se dvakrát střelecky prosadil Marek Vítek a rezerva Roudnice si připsala 3 body. Branky: 8. a 80. Vítek, rozhodčí Křičenský.

Libčany B – Lovčice odloženo (1. 5. v 17).

ARROWS – Liga gentlemanů

Hradec Králové – ARROWS – Liga gentlemanů to je nový název soutěže U-40. Pohled na tabulku skýtá dvě vyrovnané tříčlenné skupiny. Vedoucí trio ARROWS (původně Legalcom AK), Nový Hradec a Dohalice si to na jaře rozdá nejen o primát v ročníku 2017/2018, ale i postup do krajského kola, resp. národního finále pořádané FAČR.

– při nerozhodném stavu penalty 5 + po 1 do rozhodnutí

1. kolo: Stěžery – Třebeš B 1:2, Nové Město/Chlumec – FC Hradec dívky (12. 4. v 17), Červeněves/Skřivany – Vysoká (5. 4. v 16.30).

FUTURUM OP mladší žáci A:

1. kolo: Třebeš C – Urbanice (28. 4. ve 12), Malšova Lhota/Slavia Hradec B – Předměřice 6:0, Stěžery – Vysoká 2:1, FC Hradec dívky – Nový Hradec B (3. 4. v 16.30).

FUTURUM OP mladší žáci B:

1. kolo: Kratonohy – Prasek 4:3, Dohalice – RMSK Cidlina N. Bydžov C 3:3, Nepolisy – Kunčice 1:1, Myštěves – Skřivany/Červeněves (11. 4. v 17.30).